Strona główna/Czym charakteryzują się wyroby z bawolej skóry?

Czym charakteryzują się wyroby z bawolej skóry?

Wyroby z bawolej skóry nie bez powodu są uznawane za ekskluzywne produkty. Charakterystyka, właściwości i jakość skóry pozwalają na tworzenie toreb, aktówek i innych wyrobów rzemieślniczych wysokiej jakości. Nie bez powodu jako dostawcy celujemy przede wszystkim w ponadczasowy design: naszych klientów interesują właśnie takie produkty, ponieważ wyroby z bawolej skóry są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe, mogą służyć przez wiele lat.

Właściwości bawolej skóry do wyrobów rzemieślniczych

Skóra uzyskiwana z bawołów bagiennych i rzecznych, jak wyselekcjonowana skóra z północnej części Indii, charakteryzuje się dużą grubością. Zgodnie z przyjętą klasyfikacją skóry bawole to skóry anilinowe, inaczej aniliny, skóry ciepłe, otwarte, które według uzupełniającego podziału zaliczamy do skór Buffalo. Mają otwarte pory, ale nie są szorstkie, wręcz przeciwnie – są delikatne w dotyku. Wytrzymałości i trwałości nadaje materiałowi proces garbowania, wyjątkowo estetycznego wyglądu – impregnowanie przy użyciu olejów roślinnych lub woskowanie. Nie bez powodu torby ze skóry naturalnej tego typu cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Charakterystyka wyrobów z bawolej skóry.

Wyroby z bawolej skóry, jak skórzana torba na laptopa, torba bawola podróżnicza, czy aktówka skórzana męska, to produkty, które podobnie jak sam materiał, charakteryzują się wytrzymałością, trwałością i imponującym wyglądem. Do ich wyrobu wykorzystywane są dobrze opracowane, bardzo trwałe ściegi. Każdy detal jest wykonany w przemyślany sposób, a wszelkie dodatkowe elementy (zamki, okucia, sprzączki, klamry itd.) to detale najlepszej jakości. Wyroby z bawolej skóry bez wątpienia są warte swojej ceny – to eleganckie rzemieślnicze artykuły, w których nie ma miejsca na wady zdarzające się w masowej produkcji.